Pierwszy butelkomat w Polsce!

Pierwszy butelkomat w Polsce. Jak działa? Butelkomaty za zachodnią granicą to nic dziwnego. Pierwszy automat w Polsce działa od kilku tygodni w Krakowie. Za jedną butelkę zapłaci 10 lub 20 groszy, zależy od rodzaju oddanej butelki. Ale jest jeden warunek, który powinien się przestrzegać – każdy egzemplarz musi mieć kod kreskowy.

Łukasz Wantuch, radny Krakowa wpadł na pomysł wypożyczenia takiego automatu i nawet wpłacił pierwsze 1000 zł na kaucję za 10 tys. butelek. Automat w zamyśle władz Krakowa ma uprzątnąć plastikowe butelki z miejskich ulic, skwerów, zamiast do pieca mają trafić do maszyny. Takie maszyny nie tylko przyczyniłyby się do oczyszczenia miasta z plastikowych butelek, ale też pozwoliłyby np. osobom bezdomnym na zdobycie drobnych środków finansowych.

Petbottle z drżeniem odnosi się do natury, a więc my aktywnie śledzimy jej zmiany na lepsze. Butelkomat – to pierwszy krok do oczyszczenia naszych miast od plastikowych butelek, a także bezpośrednio pomoc w naturze. Tak trzymać!

Źródło: https://bit.ly/2X64ibo

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #345b83;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}