Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania w branży pojemników z tworzyw sztucznych

PETBOTTLE Sp. z o.o. powstała dzięki niezwykłej synergii naukowej pasji oraz przedsiębiorczości właścicieli, co zaowocowało wyjątkową ofertą.

​Nasza specjalność to design butelek i preform, projektowanie i wytwarzanie form BM, EBM, IMFP, IMFC oraz dostarczanie form do technologii ISBM.

​PETBOTTLE to również kompleksowy serwis, produkcja części zamiennych oraz „trade-in” maszyn i linii rozlewniczych.

​W naszej codziennej pracy łączymy tradycyjną, wysoką jakość wykonania form rozdmuchowych i wtryskowych z wyjątkową dbałością o szczegóły, począwszy od etapu przygotowania dokumentacji poprzez produkcję, wykończenie i pomiary aż po dostawę, co niezmiennie znajduje uznanie naszych klientów procentując stałymi zamówieniami.

Siedziba spółki w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym sprzyja rozwijaniu własnych technologii i wdrażaniu innowacji oraz zapewnia doradztwo i wsparcie na arenie międzynarodowej.

Dzięki kontaktom z partnerami wysokospecjalistycznych dziedzin przemysłu oraz wdrożeniom innowacyjnych pomysłów, stale rozwijamy się w partnerstwie z najważniejszymi stowarzyszeniami branży PET w kraju i na świecie.

​W PETBOTTLE naszą ambicją i codziennym celem jest tworzyć najlepsze projekty i optymalizować stare,  dzięki którym rozwój tej branży przejdzie renesans wizerunkowy sprawiając, że produkty z tworzyw sztucznych produkowane w ogromie miliardów sztuk rocznie staną się czymś wyjątkowym i zapamiętanym przez konsumenta.

W PETBOTTLE tworzymy historię, współpracując z nami stworzymy ją razem. 

Historia sukcesu PETBOTTLE

Image module

„Chcesz być dobry w tym, co robisz, obserwuj świat”

10 lat doświadczenia w branży narzędziowej inspiruje Tomasza Tomaszewskiego do założenia firmy produkcyjnej.

Certyfikaty szkoleń w kraju i za granicami oraz zrealizowane projekty dla czołowych firm w Polsce, Niemczech, Francji, Egipcie, Rumuni, Ukrainie, Federacji Rosyjskiej, Szwecji, Finlandii, Izraelu, Chinach czy Meksyku pozwalają wykonywać z sukcesem projekty opakowań, form rozdmuchowych oraz wydruki 3D detali z tworzyw sztucznych. Tomasz Tomaszewski jest także współautorem wielu patentów.

W taki sposób rozpoczyna się historia sukcesu firmy PETBOTTLE…

Cel i strategia

Image module

Najważniejszym celem naszej działalności jest oferowanie naszym Klientom coraz większych korzyści poprzez innowacyjną technologię, doświadczenie i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji. Przez lata działań na rynku, stworzyliśmy elementy strategii PETBOTTLE i ukształtowaliśmy zasady, dzięki którym wspólnie z naszymi klientami jesteśmy w stanie osiągnąć zamierzony sukces.

 • Innowacja jest dla nas i naszych Klientów kluczem do sukcesu. Widzimy zmiany jako szansę dlatego jesteśmy otwarci na nowe pomysły i kreatywne rozwiązania.
 • PETBOTTLE zawsze chętnie angażuje się akcje społeczne adekwatne do naszych wartości.
 • Ochrona środowiska to dla nas priorytet. Efektywne wykorzystanie zasobów, oszczędność energii, wspieranie recyklingu i ciągły rozwój przyjaznych ekologicznie technologii i produktów.
 • Stojąc w miejscu pozostajesz w tyle dlatego w PETBOTTLE staramy się być lepszymi z każdym nowym zleceniem.
 • Doskonale rozumiemy jak ważny i kosztowny jest czas. Dzięki międzynarodowym standardom ISO9001, VDI2221 oraz innym normom, systemom i regulacjom jak również najlepszej, wypracowanej przez lata optymalizacji naszego czasu pracy jesteśmy w stanie zagwarantować krótkie terminy realizacji zamówień z gwarancją najwyższej jakości usług.
 • Niezbędny punkt kontaktowy dla firm z różnych branż oraz podstawa do tworzenia wartości i zapewnienia trwałej współpracy.

Zasada jakości PETBOTTLE

Image module

„Tylko to, co najlepsze, jest wystarczająco dobre”

Najnowsze technologie, wysoko wykwalifikowani pracownicy spełniają najważniejsze wymagania, jakie stawiane są wobec nowoczesnej firmy. Posiadamy najlepsze obecnie na świecie narzędzia do projektowania, optymalizacji, kontroli, analizy, weryfikacji oraz prezentacji produktu. Już na etapie rozwoju nowych projektów wspieramy naszych Klientów na wielu płaszczyznach. Nasi konstruktorzy realizują nowe projekty lub małe zmiany – w zależności od życzenia Klienta. Dzięki ścisłej współpracy z Klientem modyfikacje mogą być wykonane szybko i łatwo, a projekty CAD zawsze mogą zostać zmienione, uzupełnione lub rozszerzone.

Firmę poznasz po znakach

Image module

Jeśli zauważycie ten znak, wtedy można mieć pewność, że dany produkt został wykonany z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii i w najwyższej jakości – czyli przez PETBOTTLE.

Przyjmowanie odpowiedzialności

PETBOTTLE poczuwa się do odpowiedzialności społecznej zarówno w odniesieniu do firmy, jak i jej Klientów, partnerów handlowych oraz pracowników. Dotyczy to wszystkich działań gospodarczych zarówno we współpracy wewnętrznej, jak i w występowaniu na zewnątrz. Nasza szczególna uwaga skupia się na ochronie środowiska i zasobów naturalnych. Firma przyjmuje na siebie odpowiedzialność regionalną i przyczynia się do rozwoju regionu. Zaliczamy tu działania takie, jak tworzenie nowych miejsc pracy oraz wykwalifikowane kształcenie zawodowe.

Polityka jakości

Wyrazem dbałości o jakość obsługi oraz systematycznego jej podnoszenia jest wdrożenie Ogólnych Warunków Zamówień, Dostaw i Gwarancji Petbottle Sp. z o.o. (OWZDiG), pozwalających na regulację wzajemnych relacji między Petbottle Sp. z o.o. a partnerami handlowymi. Dzięki temu podział praw i obowiązków oraz zakres odpowiedzialności jest przejrzysty i znany Klientowi od początku nawiązania kontaktu aż po obsługę posprzedażową w zakresie serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego. OWZDiG można pobrać tutaj.

Gwarantujemy, że nasz system zarządzania jakością spełnia oczekiwania naszych Klientów.  Przestrzegamy wymagań międzynarodowej normy ISO 9001 oraz pozostałych przepisów prawnych. Szkolimy i trenujemy naszych pracowników, dzięki czemu nasze zasady zachowania jakości są stale stosowane w praktyce. Nadzorujemy nasze procesy i produkty, aby móc spełnić oczekiwania naszych Klientów. Stale usprawniamy nasz system zarządzania jakością w celu osiągnięcia trwałego sukcesu.

Polityka bezpieczeństwa produktów

Gwarantujemy, że nasz system zarządzania bezpieczeństwem produktów spełnia oczekiwania naszych Klientów. Szkolimy i trenujemy naszych pracowników, dzięki czemu zasady zachowania bezpieczeństwa produktów są stale stosowane w praktyce. Stale usprawniamy nasz system zarządzania bezpieczeństwem produktów w celu osiągnięcia trwałego sukcesu.

Polityka ochrony środowiska naturalnego

Gwarantujemy, że nasz system zarządzania ochroną środowiska naturalnego spełnia wymagania związane z jego ochroną. Szkolimy i trenujemy naszych pracowników, dzięki czemu nasze zasady ochrony środowiska są stale stosowane w praktyce. Regularnie określamy aspekty związane z ochroną środowiska przy zakupie, produkcji oraz opracowaniu produktów, jak również usług, i na ich podstawie określamy odpowiednie cele. Naszym celem jest zminimalizowanie obciążenia środowiska naturalnego generowanego przez naszą firmę i produkty. Stale usprawniamy nasz system zarządzania ochroną środowiska naturalnego w celu osiągnięcia stałego sukcesu.

Polityka energetyczna

Gwarantujemy, że nasz system zarządzania energią spełnia wymagania dotyczące wydajności energetycznej. Szkolimy i trenujemy naszych pracowników, dzięki czemu nasze zasady dotyczące energii są stale stosowane w praktyce. Regularnie określamy aspekty dotyczące oszczędzania energii przy zakupie, produkcji oraz opracowaniu produktów, jak również usług, i na ich podstawie określamy odpowiednie cele. Stale redukujemy nasze zużycie energii poprzez wydajne wykorzystanie zasobów naturalnych. Stale usprawniamy nasz system zarządzania energią w celu osiągnięcia stałego sukcesu.

Polityka bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia

Gwarantujemy że nasz system zarządzania BHP spełnia wymagania przepisów BHP. Szkolimy i trenujemy naszych pracowników, dzięki czemu nasze zasady BHP są stale stosowane w praktyce. Dążymy do unikania obrażeń i chorób u naszych pracowników, jak również innych osób, których dotyczy system. Stale usprawniamy nasz system zarządzania w celu osiągnięcia trwałego sukcesu.

Zrównoważony rozwój

Image module

„PETBOTTLE Sp. z o.o. poczuwa się do odpowiedzialności społecznej, zarówno w odniesieniu do własnej firmy, jak i jej Klientów. Dotyczy to wszystkich działań gospodarczych, zarówno w relacjach wewnętrznych jak i na zewnątrz, wobec partnerów handlowych oraz pracowników. Nasza szczególna uwaga skupia się na ochronie środowiska i zasobów naturalnych. Firma przyjmuje też na siebie odpowiedzialność regionalną, przyczyniając się do rozwoju regionu poprzez tworzenie nowych miejsc pracy oraz szkolenie kadr.”

Tomasz Tomaszewski, Tomasz Muszkiewicz

Kariera w PETBOTTLE

Image module

Całą naszą pracą chcemy urzeczywistnić wartości PETBOTTLE i spowodować, by stały się one bardziej namacalne:

 • z Klientami i dostawcami współpracujemy na zasadzie partnerstwa
 • każdy z pracowników jest częścią naszego sukcesu
 • odnosimy się do siebie wzajemnie fair i z właściwym szacunkiem
 • przykładamy dużą wagę do zastosowania najnowszych i efektywnych technologii i w ten sposób okazujemy naszą innowacyjność
 • uczymy się i rośniemy przez ciągłe wyzwania oraz kontrolowaną gotowość do ryzyka
 • z zasobami obchodzimy się racjonalnie i świadomie ekologicznie

Aktualnie poszukujemy

Partnerzy