Inżynieria, nowoczesne technologie i nauka są naszą największą pasją

Uczestnicząc w największych światowych targach,  doktoryzując się i rozwijając nieustannie naszą wiedzę o branży PET, zawsze z entuzjazmem inwestujemy w innowacyjne technologie, które unowocześniają i usprawniają naszą działalność.

Ponieważ jesteśmy firmą działającą na arenie międzynarodowej, podążając za trendami i współczesną nauką, pragniemy spełniać wymogi i oczekiwania najbardziej wyszukanych klientów z całego świata.

Nasze inwestycje w najnowocześniejsze technologie sprawiają, że wyróżniamy się na rynku pośród konkurencji oferując naszym klientom metodykę, dzięki której będą oni w stanie korzystając z naszych produktów i patentów, zaoszczędzić ogromne pieniądze w procesie produkcji.

Nasze opatentowane rozwiązania przedłużają żywotność naszych urządzeń oraz zmniejszają koszty produkcji równocześnie zwiększając funkcjonalność produktów końcowych.

W całym procesie twórczym wykorzystujemy najnowocześniejsze oraz innowacyjne technologie, począwszy od środowiska CAD NX w fazie projektowania,  prototypowanie przemysłowe oparte na technologii FDM (druk 3D), skan 3D (reverse engineering), polerowanie, anodowanie aż po fakturowanie laserowe form.

Korzystamy z własnego laboratorium pomiarowego, parku maszynowego oraz zaawansowanego warsztatu.

​Zawsze profesjonalnie zabezpieczamy nasze produkty na czas transportu dzięki czemu z gwarancją odpowiedzialności możemy współpracować z klientami również na arenie międzynarodowej.

Współpracując z PETBOTTLE zawsze otrzymujesz gwarancję jakości i rzetelności oraz, że Wasze produkty będą innowacyjne na tle konkurencji, dzięki czemu pojemniki PET zdobędą zainteresowanie i sympatię docelowego konsumenta.

Dział konstrukcyjny

W procesie tworzenia każdego projektu postępujemy zgodnie z dyrektywą VDI 2221 obejmującą planowanie, opracowanie koncepcji, definicje projektu oraz opracowanie finalnej dokumentacji.

W celu określenia wszystkich wymagań stawianych każdemu etapowi naszej pracy, od początku procesu rozwoju projektu oraz jego wdrażania obejmujemy specyfikacje zgodne z normą DIN 69901/VDI 2519.

Te międzynarodowe standardy obejmują każdy etap modelowania i projektowania. Dzięki tym normom jesteśmy w stanie dokładnie zanalizować takie aspekty jak odporność na ataki (np. przez chemikalia), zachowanie pojemników pod wpływem promieniowania, wpływ środowiska na gotowy produkt jak również dowiemy się czy projekt spełnia wymagania mechaniczne oraz istotne właściwości funkcjonalne jak np. haptyka, właściwości elektryczne czy dotyczące wyglądu.

Nasz dział konstrukcyjny jest oparty na najbardziej zaawansowanym systemie CAD\CAM\CAE\PDM.

Opracowując specyfikacje produktów uwzględniamy wszelkie zasady projektowania z tworzyw sztucznych w celu zapewnienia wysokiej niezawodności procesów produkcji. Niezbędne dokumentacje udostępniamy naszym klientom dzięki czemu mogą mieć pewność o gwarantowanej niezawodności produktów.

Prototypowanie 3D

Aby szybko sprawdzić funkcjonalność i estetykę projektów, firma Petbottle kolejny raz zainwestowała w nowoczesną i innowacyjną technologię, aby zaoferować szybką i niezawodną obsługę swoim klientom. Dzięki drukowi 3D jesteśmy w stanie dostarczyć naszemu klientowi, praktycznie w 24h namacalny projekt produktu, po to, aby mógł zweryfikować jego kształt zanim trafi on do produkcji.

Petbottle dysponuje własną Prototypownią oraz Laboratorium Druku 3D, które korzystają z profesjonalnych, przemysłowych, wysokowydajnych drukarek 3D. Możemy też produkować znacznie większe detale wykorzystując autorskie technologie łączenia elementów, każdorazowo optymalnie dobierane względem użytych materiałów i przeznaczenia produkowanych części. Przygotowanie procesu technologicznego opartego na wydruku 3D wspomagane jest przez zespół doświadczonych konstruktorów pracujących na nowoczesnym oprogramowaniu CAD NX. W przypadku konieczności wytworzenia detali bez odpowiedniej dokumentacji technicznej wykorzystujemy skaner 3D do odczytania wymiarów i parametrów obiektu.

Drukowanie 3D jest tak wszechstronne i trwałe jak prawdziwe części, które wytwarza. FDM (Fused Deposition Modeling) to najważniejsza innowacja w PETBOTTLE. Technologia pozwala na drukowanie gotowych do użycia wyrobów końcowych bezpośrednio z plików STL pochodzących z programów CAD.

Skanowanie 3D

W PETBOTTLE, dzięki skanowaniu 3D tworzymy modele CAD na podstawie gotowego detalu, który nie posiada dokumentacji technicznej. Dzięki tej innowacyjnej technologii tworzymy od podstaw parametryczne modele skanowanego detalu, rekonstruujemy produkty na podstawie informacji uzyskanych w procesie skanowania, modyfikujemy projekty i tworzymy od podstaw nową dokumentację techniczną. Dzięki skanowaniu jesteśmy w stanie przeprowadzić szczegółowe audyty zarówno form jak i oprzyrządowania oraz w połączeniu z prototypowaniem 3D wydrukować gotowe i funkcjonalne części zamienne maszyn. Nie jest to jednak proces automatyczny lecz wymaga pracy wykwalifikowanego inżyniera. W PETBOTTLE znajdziesz specjalistów, którzy pomogą Ci osiągnąć zamierzony efekt.

Obróbka skrawaniem CNC

Do tradycyjnej obróbki skrawaniem elementów aluminiowych oraz stalowych wykorzystujemy nowoczesne, cztero i pięcioosiowe obrabiarki CNC. Doświadczony operator oraz ścisła kontrola w ramach wdrożonego programu ISO 9001:2008 gwarantują wysoką jakość i precyzję finalnych detali.

Polerowanie

W celu osiągnięcia idealnie gładkiej i zgodnej z projektem powierzchni formującej gniazda stosujemy obróbkę polerską z wykorzystaniem najwyższej jakości narzędzi i materiałów. Wieloletnie doświadczenie naszego personelu w tej konkretnej fazie procesu produkcji jest gwarancją perfekcyjnego wykonania gniazd.

Twarde powłoki

Aby uzyskać wydłużoną żywotność gniazd stosujemy twarde powłoki. Tak zabezpieczone powierzchnie są bardziej odporne na ewentualne uszkodzenia czy korozje, zapewniając dłuższy cykl eksploatacji bez wyraźnego pogorszenia jakości rozdmuchiwanych pojemników.

Teksturowanie laserowe form

Wyróżnij swój produkt dzięki innowacyjnym rozwiązaniom

Na życzenie klienta, zgodnie z założeniami konkretnego projektu butelki PET stosujemy zaawansowaną technologię opartą na teksturowaniu laserowym form w celu uzyskania dokładnego efektu wypukłego logo, znaku, napisu czy wzoru graficznego bezpośrednio na powierzchni rozdmuchiwanej butelki.

Zaprojektowane przez nas tekstury oraz stosowanie przez nas nowoczesnej technologii zostało docenione przez największe firmy na rynku, które z sukcesem wdrożyły je w swoich projektach zyskując zainteresowanie konsumentów.