Proces powstawania projektów wzorniczych w PETBOTTLE

Jak stworzyć wyjątkowy produkt i wzbudzić zainteresowanie konsumentów.

Projektowanie pojemników PET – jest jedną z naszych najmocniejszych stron, a dział wzornictwa z każdym zrealizowanym projektem staje się silniejszy, Dzięki zdobytemu doświadczeniu już teraz stajemy się liderem w branży dzięki czemu z dumą możemy prezentować nasze prace na rynku globalnym. Poznajcie wypracowany przez nas i stale rozwijany proces, dzięki któremu zarówno my jak i nasi partnerzy biznesowi osiągają sukcesy.

Mamy nadzieję, że ten post ułatwi komunikację z nami, zrozumienie złożoności tematu projektowania oraz jasno objaśni cały kompleksowy proces tego typu wdrożeń:

  1. Brief

Każdy projekt zawsze indywidualnie opracowujemy wspólnie z klientem, aby stworzyć unikalny produkt, który będzie spełniał wymagania techniczne, designerskie oraz marketingowe. Wiemy, że dobry projekt butelki musi utożsamiać się z marką i z dumą reprezentować ją na rynku.

W Petbottle, zanim rozpoczniemy prace wzornicze, szukamy odpowiedniej drogi. Tworzymy razem z nabywcą brief kreatywny i robimy wspólną burzę mózgów. Następnie analizujemy dane dotyczące zlecenia, grupę docelową, robimy audyt danej kategorii na rynku lokalnym i światowym, poznajemy preferencje interesanta w zakresie designu, jakie kształty i style go inspirują, analizujemy strategię marketingową produktu oraz to z kim marka konkuruje i jak pozycjonuje się na rynku.

  1. Pierwsze koncepty, szkice butelki

Na tym etapie mamy 2 ścieżki: dział projektowy ma pełną swobodę w projektowaniu lub w celu odświeżenia aktualnego projektu opiera się na kształcie i projekcie aktualnej butelki.

Niezależnie czy jest to nowy projekt czy tzw. „refreshing” nasi projektanci przygotowują prezentacje, w której umieszczają opracowanie koncepcji w postaci realistycznych szkiców 2D. Opisują również szczegółowo, czym inspirowali się przy tworzeniu szkicu oraz сo symbolizuje ten lub inny kształt.

Wiadomo, że projektowanie to proces twórczy, który musi zadowolić wielu decydentów, dlatego wymaga on wielu poprawek i wymiany poglądów pomiędzy stronami Petbottle – Klient, aby uzyskać jak najlepszy efekt końcowy.

Realistyczne szkice są w tym przypadku sprawdzonym i optymalnym rozwiązaniem zaoszczędzającym czas i zbędne koszty.

  1. Render

Wybrany przez klienta najlepszy koncept oddajemy w ręce specjalistów, którzy robią wizualizację w programie 3D i przygotowują powstałą bryłę butelki do etapu prototypowania.

Równolegle dopracowujemy wzorniczo dekory i projektujemy wzory tekstury laserowej. Nasz dział konstrukcyjny jest oparty na najbardziej zaawansowanym systemie SIEMENS NX, co pozwala nam przygotować hiperrealistyczną wizualizację powstałego konceptu, tak jakby to był już finalny produkt.

 

 

  1. Druk 3D prototypu butelki

Druk 3D pozwala nam na szybkie i geometrycznie wierne odwzorowanie kształtów butelek przy zachowaniu odpowiedniej ich jakości. Przygotowane w ten sposób wydruki prezentujemy klientom do marketingowych testów i analiz, a co najbardziej istotne, proces ich przygotowania jest znacznie tańszy i szybszy od innych tradycyjnych metod prototypowania.

  1. Projekt technologiczny butelki

Projekt technologiczny to praktycznie najważniejszy etap procesu. To tutaj przekształcamy koncept na realny design, przeprowadzamy szczegółowe analizy i symulacje rozdmuchu, optymalizujemy wagę preformy, tworzymy dokumenty techniczne, ustalamy m.in. pojemności, wytrzymałość, poziom nalewu oraz wszelkie technologiczne aspekty. Dzięki naszemu know-how i stworzonym procedurom, możemy sprawnie realizować skomplikowane zlecenia, optymalizować inwestycje naszych klientów i wdrażać zaawansowane rozwiązania według zapotrzebowania i oczekiwań.

  1. Projekt formy rozdmuchowej

Na tym etapie konstruktorzy przygotowują projekt formy rozdmuchowej odpowiednio do danych technicznych maszyny.

Posiadając własne dokumentacje techniczne, projektujemy od podstaw formy do większości modeli maszyn dostosowanych dla technologii wytłaczania z rozdmuchem, największych i najważniejszych producentów dostępnych na rynku.

 

  1. Próby rozdmuchu w Petbottle

Próby rozdmuchu przeprowadzane są w większości przypadków u klienta na maszynach przez niego używanych. Jednak, gdy zależy nam na optymalizacji wydatków i szybkiej eliminacji błędów, w Petbottle, jako nieliczni, oferujemy opcjonalnie naszym klientom innowacyjny sposób racjonalizacji inwestycji – próbny rozdmuch butelek u nas w siedzibie.

Dzięki temu rozwiązaniu, klient może otrzymać kilkaset gotowych butelek, wydmuchanych na naszej formie pilotowej oraz testowej maszynie rozdmuchowej, jeszcze przed rozpoczęciem produkcji serii form.

To umożliwia przeprowadzenie przez nas oraz klienta badań i analiz jak m.in. sprawdzenie zachowania butelki na linii rozlewniczej, odporność na światło i ciepło, wytrzymałość, ergonomia, właściwości haptyczne czy dotyczące wyglądu.

 

  1. Produkcja serii form rozdmuchowych

W Petbottle produkujemy formy z aluminium lub stali nierdzewnej, wzmacniamy gotowe produkty twardymi powłokami zapewniając im więcej cykli użytkowania, teksturujemy laserowo zaawansowane dekory działając najmniej inwazyjnie na gniazdo formy.

Jesteśmy pewni jakości naszych produktów, dlatego oferujemy 18 miesięczną gwarancję, pełne wsparcie pogwarancyjne, serwisowe oraz produkujemy części zamienne.

Naszym celem jest, aby formy służyły wiele lat, co zapewnia nam zaufanie szerokiego grona klientów.

Rezultat współpracy z Petbottle gwarancją sukcesu

Współpracując od lat z największymi producentami napojów i pojemników PET w kraju i za granicą zdobyliśmy niezbędne umiejętności i doświadczenie, aby wdrażać w krótkim czasie niepowtarzalne projekty butelek oraz dostarczać najwyższej jakości formy do ich produkcji.

W rezultacie, powstały design, może wyróżnić produkty pakowane w pojemniki z materiału PET w jednym z najbardziej konkurencyjnym segmencie na rynku.

Zapraszamy do współpracy firmy świadome wpływu designu opakowania na decyzyjność konsumentów i świadomość marki oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie optymalizację wydatków i najwyższą jakość produkcji.

Jesteś ciekawy naszych projektów lub wyceny konkretnego projektu?

Wyślij zapytanie na office@petbottle.pl i sprawdź jak dzięki naszej pomocy możesz zostać dobrze zapamiętany przez swoich klientów, konsumentów i osiągnąć sukces.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #345b83;background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}